Značky ovlivňující svět módy

Značky ovlivňující svět módy

Pokud je se stylem jako takovým něco spojeno, jsou to zcela určitě svět módy, a to takové, které tomuto světu doslova diktují směr. I proto považujeme za vhodné zaměřit se na ty, které svět módy doslova ovlivňují a které nám přímo určují, v čem máme nosit. Pojďme se tedy podívat na jejich seznam a na to, čím jsou tak výjimečné.

Louis Vuitton, Hermès a Gucci

Právě tato trojice značek by se dala zařadit mezi TOP 3, které na celosvětovém trhu figurují. Hlavní hvězdou je právě Louis Vuitton. Obchody této značky najdeme v nejluxusnějších ulicích významných měst a nositelky, ale i nositelé těchto značek neváhají utratit desetitisíce a statisíce korun za jeden jediný kus tohoto oblečení. Samotná značka má však poměrně bohatou historii, která se začala psát poprvé v roce 1854, a stál za ní právě návrhář, který pro název použil své vlastní jméno. Pokud se podíváme na současný stav, je třeba říci, že značka vydělává necelých 30 miliard dolarů ročně.

Druhou nejvýznamnější značkou je Hermès , která vydělává zhruba 20 miliard ročně. I ta má poměrně zajímavou historii, jelikož byla založena v roce 1837. Plusem této značky je to, že vznikla ve Francii, která je často s módou spojována. Pokud je značka něčím přímo vyhlášená, potom to jsou hlavně kabelky, a to pestrobarevné – nejčastěji potom oranžové. Jejich cena ale přesahuje 4 000 dolarů a tak je jasné, že se jedná o opravdu luxusní zboží. Podobně je na tom i třetí značka, a to Gucci . Ta má tržby sice jenom necelých 13 dolarů a historii sahající pouze do roku 1921, ale přesto má ve světě módy jasně vybudované jméno. Nejvíce se proslavila v roce 2012, kdy dokázala svůj zisk zvýšit téměř o 50 procent a stala se tak symbolem unikátnosti.

Prada  a Rolex

Pětici unikátních a vlivných značek zakončují právě tyto dvě. Prada, která je na čtvrtém místě má roční zisk zhruba 9,5 miliardy dolarů. Založena byla v minulém století, a to v roce 1913. Samozřejmě i zde je jméno spjato se zakladatelem, kterým byl Mario Prada. I tato značka zažila nevídaný boom právě v roce 2012 a od té doby se také může řadit mezi ty nejvlivnější a samozřejmě také nejluxusnější v celém světě. Dalo by se dokonce říci, že podle některých má ve světě módy největší vliv.

Jakou značku určitě není třeba nijak zvlášť představovat, to je značka Rolex. Ta s módou souvisí pouze okrajově, a to proto, že vyrábí doplňky. Tedy pro neznalé doplníme, že to jsou hodinky. A to takové, které jsou vyráběné ručně s důrazem na unikátní vzhled a hlavně s důrazem na jedinečnou kvalitu. A to už od roku 1905, kdy byla tato značka založena a zasloužili se o to páni Alfred Davis a Hans Wilsdorf. Dnes má společnost sídlo v Ženevě, tedy konkrétně ve Švýcarsku. I vlivem toho se dnes právě Švýcarsko stává zemí, která je spojována s kvalitou hodinek. A značka Rolex na tom má velký vliv.