V čem může být život v zahraničí výhodnější a co přinese?

V čem může být život v zahraničí výhodnější a co přinese?

Jenom málokdo z nás má tu odvahu, vystoupit ze zažitých standardů a vyrazit jinam – tedy do zahraničí, kde by žil svůj nový život. Pro toho, kdo nad tím přemýšlí, jsme v naší redakci připravili článek o tom, proč je to výhodné a co nám takový život vlastně může přinést. Očekáváme, že díky němu přestane o této možnosti řada lidí jenom mluvit a skutečně jí půjde naproti.

Peníze jsou velkým lákadlem

Na mysli samozřejmě máme cestu do západních zemí, a to z toho důvodu, že ty jsou často spojovány s vyššími výdělky, a to jak pro kvalifikované, tak i nekvalifikované lidi. Ty nekvalifikované přijímají různé firmy téměř okamžitě, zatímco v rámci kvalifikované pracovní síly je třeba dokládat praxi, nebo složit testy. Každopádně mzdy mohou být i několikanásobně vyšší, než u nás, což je samozřejmě lákadlo číslo jedna a jeden z hlavních důvodů, proč to dané země vyrazit.

Na druhou stranu chceme být realisté a musíme říci, že s tímto pozitivem může souviset také negativum, to jsou vysoké životní náklady spojené třeba s bydlením i cestováním. Proto je dobré vše důkladněji promyslet. Na druhou stranu budete-li na tom stejně jako nyní, není důvod nevyrazit. Další pozitiva totiž přetrvávají.

Znalost další řeči

To hlavní, co vám pobyt v zahraničí může přinést, to je znalost další řeči. Může to být třeba Rakousko a Německo, kde se zdokonalíte v němčině. Stejně tak to může být Anglie nebo Spojené státy, kde ovládnete angličtinu. Nejenom, že to může a bude vaše vstupenka k lepší pozici, ale pokud se někdy vrátíte do Čech, je to vstupenka i k lepší pozici na našem území. Ostatně ideální příkladem jsou v tomto směru studenti a mnohé pořádané výměnné pobyty, které mají právě onen jediný cíl – zdokonalení-se v jazyku.

Ohledně znalostí můžete myslet i na vaše děti. Pravdou sice zůstává, že i u nás je několik dobrých středních a hlavně vysokých škol. Na druhou stranu prestiž těch zahraničních je mnohem větší. A pokud mu umožníte na dané škole studovat, otevíráte mu bránu do spokojeného pracovního života. A to jenom díky tomu, že dokáže na pohovoru předložit diplom právě z této konkrétní školy. I to je samozřejmě pozitivum, které sice nesouvisí přímo s námi, ale souvisí s další generací naší rodiny.

Poznejte jinou kulturu

Uneseni ale můžete být i zcela jiným kulturním prostředím. Možná i vy máte dost toho, jak si u nás lidé neustále závidí, jak si škodí, či jak si dělají naschvály. Ano, zde se úspěch neodpouští, zatímco na západě za něho budete obdivováni. Stejně tak si můžete rozšířit své obzory třeba v oblastech kultury, umění, hudby, divadel či architektury, jelikož co si budeme povídat, ty nejznámější muzea a galerie také najdeme na západ od nás. Nehledě třeba i na další dovednosti, jako vynikající francouzské jídlo, nebo módní styly v oblékání.