Styl


Na co si potrpí bohatí?

Každý z nás touží po tom, být skutečně stylový a unikátní. Skupinou, která v tomto směru jasně dominuje, jsou samozřejmě lidé bohatí. A jelikož mají mnoho peněz, neváhají je utrácet za věci, kterými ukazují, kdo jsou a co vlastně umí. Logicky to souvisí také se stylem a směrem, kterým se chtějí vydávat. Pojďme se podívat na to hlavní, na co bohatí v tomto směru potrpí a jak mohou dávat najevo svou dominanci.

Auta jsou to hlavní

To nejdůležitější jsou samozřejmě auta, jelikož ty jsou v oblasti stylu nejvíce vidět. Už dlouhá léta platí, že jasně dominují buď auta velká, ze skupiny SUV, nebo auta sportovní. A tak nejznámějšími možnostmi jsou SUV BMW či Audi, stejně jako neméně oblíbený Hummer. V oblasti sportovních aut jsou také jasně dominující značky, a to Ferrari, Porsche, popřípadě i Lamborghini. Ostatně ve světě motorismu je právě těchto šest značek považováno za ty nejstylovější, které souvisí s tím, jak bohatí ukazují to, v čem jsou jedineční a jak si umí užívat života. Samozřejmě zahraniční podnikatelé nedávají dopustit ani na luxusní jachty, popřípadě i vlastní letadla.

S vyjadřováním svého stylu zcela určitě souvisí také šperky. Zde však musíme podotknout, že ne vždy je bohatí nosí jenom proto, aby udělali dojem. Mnoho šperků je totiž kupováno jako velmi dobrá investice. Logicky to platí ve chvíli, kdy kombinují nejvyhledávanější možnosti, a to zlato a diamanty. Co také určitě nemusíme dodávat, to je fakt, že zatímco drahá auta jsou často výsadou mužů, na drahé šperky si potrpí převážně ženy.

To nejluxusnější oblečení

Styl bohatých ale mohou udávat i ty nejprestižnější módní značky, u kterých je zcela jasné to, že jsou určené pouze pro ty nejvyšší skupiny lidí. Samozřejmě řeč je nejenom o volnočasovém oblečení, ale také o prvotřídních oblecích z těch nejdokonalejších materiálů. Pokud některý vede, je to určitě hedvábí. V tomto segmentu však hrají roli také různé doplňky, a to v podobě hodinek. I zde můžeme najít modely, které v rámci svých cen nejdou pod stovky tisíc. Už dávno to ale není třeba jenom značka Rolex, jelikož neméně prestižní, a to hlavně pro svou kvalitu, je i značka Breitling.

Dokonalá sídla jsou samozřejmostí

S tímto životním stylem, na který by si rozhodně zvykl každý, souvisí také zázemí. Základem jsou logicky prestižní vily na výjimečných adresách. Často není výjimkou, že jsou chráněny, nebo doplněny nepřístupným plotem. Dané domy, popřípadě i luxusní byty ale nemusí být jediným zázemím bohatých lidí, jelikož řada z nich může vlastnit i domy nebo apartmány v letních letoviscích, nebo alpských oblastech. I to souvisí s jejich životním stylem, který kromě podnikání souvisí také se zábavou a užíváním života. A ačkoliv jsme se při psaní článku velmi příjemně zasnili, je čas na sny zapomenout a vrátit se opět do současnosti. I když kdo ví, třeba i vy jednou budete úspěšní.


Značky ovlivňující svět módy

Pokud je se stylem jako takovým něco spojeno, jsou to zcela určitě svět módy, a to takové, které tomuto světu doslova diktují směr. I proto považujeme za vhodné zaměřit se na ty, které svět módy doslova ovlivňují a které nám přímo určují, v čem máme nosit. Pojďme se tedy podívat na jejich seznam a na to, čím jsou tak výjimečné.

Louis Vuitton, Hermès a Gucci

Právě tato trojice značek by se dala zařadit mezi TOP 3, které na celosvětovém trhu figurují. Hlavní hvězdou je právě Louis Vuitton. Obchody této značky najdeme v nejluxusnějších ulicích významných měst a nositelky, ale i nositelé těchto značek neváhají utratit desetitisíce a statisíce korun za jeden jediný kus tohoto oblečení. Samotná značka má však poměrně bohatou historii, která se začala psát poprvé v roce 1854, a stál za ní právě návrhář, který pro název použil své vlastní jméno. Pokud se podíváme na současný stav, je třeba říci, že značka vydělává necelých 30 miliard dolarů ročně.

Druhou nejvýznamnější značkou je Hermès , která vydělává zhruba 20 miliard ročně. I ta má poměrně zajímavou historii, jelikož byla založena v roce 1837. Plusem této značky je to, že vznikla ve Francii, která je často s módou spojována. Pokud je značka něčím přímo vyhlášená, potom to jsou hlavně kabelky, a to pestrobarevné – nejčastěji potom oranžové. Jejich cena ale přesahuje 4 000 dolarů a tak je jasné, že se jedná o opravdu luxusní zboží. Podobně je na tom i třetí značka, a to Gucci . Ta má tržby sice jenom necelých 13 dolarů a historii sahající pouze do roku 1921, ale přesto má ve světě módy jasně vybudované jméno. Nejvíce se proslavila v roce 2012, kdy dokázala svůj zisk zvýšit téměř o 50 procent a stala se tak symbolem unikátnosti.

Prada  a Rolex

Pětici unikátních a vlivných značek zakončují právě tyto dvě. Prada, která je na čtvrtém místě má roční zisk zhruba 9,5 miliardy dolarů. Založena byla v minulém století, a to v roce 1913. Samozřejmě i zde je jméno spjato se zakladatelem, kterým byl Mario Prada. I tato značka zažila nevídaný boom právě v roce 2012 a od té doby se také může řadit mezi ty nejvlivnější a samozřejmě také nejluxusnější v celém světě. Dalo by se dokonce říci, že podle některých má ve světě módy největší vliv.

Jakou značku určitě není třeba nijak zvlášť představovat, to je značka Rolex. Ta s módou souvisí pouze okrajově, a to proto, že vyrábí doplňky. Tedy pro neznalé doplníme, že to jsou hodinky. A to takové, které jsou vyráběné ručně s důrazem na unikátní vzhled a hlavně s důrazem na jedinečnou kvalitu. A to už od roku 1905, kdy byla tato značka založena a zasloužili se o to páni Alfred Davis a Hans Wilsdorf. Dnes má společnost sídlo v Ženevě, tedy konkrétně ve Švýcarsku. I vlivem toho se dnes právě Švýcarsko stává zemí, která je spojována s kvalitou hodinek. A značka Rolex na tom má velký vliv.