Proč si nechat udělat nové www stránky

Proč si nechat udělat nové www stránky

Od doby, kdy firmy začaly působit na internetu a začaly zveřejňovat svoje weby uplynula již nějaká doba. Společnosti, které jsou moderní se smířily s tím, že je potřeba svou webovou prezentaci čas od času aktualizovat, jsou na tom mnohem lépe, než ty, kterým tato skutečnost stále uniká. Spousta firem tento aspekt stále zanedbává a nechává svou webovou prezentaci napospas zubu času. Je to z několika důvodů, buď nemají na nové stránky peníze, nevidí v tom prioritu nebo nevidí, že jsou stránky již staré a nemoderní.

Bohužel v České republice je počet takových firem opravdu velký a společnosti tím přicházejí o nové zákazníky a tím samozřejmě i o budoucí zisk. Je jasné, že v minulosti fungovaly a nepotřebovaly tvořit www stránky, ale v té době, a ne dnes. Na trh nastupuje nová generace, která již začala být ekonomicky aktivní, a dere se pomalu a jistě na výsluní. Mluvíme zde o generaci Y, což jsou děti narozené po roce 1990. Jsou to děti, které zažily ještě dobu bez internetu nebo sociálních sítí, ale zároveň jsou to děti, kterým byly postupně tyto vymoženosti představeny.

Internet se pro ně stal naprostou samozřejmostí a vnímají jej jako běžnou součást života. Vrátíme se ale k věci, tohle je přesně ten hlavní důvod, proč by měly firmy začít uvažovat o tvorbě nových webových stránek. Tato generace již nehledá v novinách, ale pouze na internetu. Když vás nenajde na první stránce, neexistujete pro ně. Když nenajdou na stránce kontakt nebo potřebné informace, už se nevrátí. Myslím si, že tohle je několik důvodů, proč je tvorba www stránek tak důležitá.

Výhody kvalitních www stránek

Nežijeme v době, ve které bylo slovo podnikatel sprosté slovo. Je tomu přesně naopak, žijeme v době, ve které je skoro každý podnikatel a díky tomu i velká konkurence. Prosadit se na trhu není vůbec jednoduché, a když chce být firma úspěšná, měla by využít všech marketingových nástrojů pro ni vhodných, aby se mezi konkurencí prosadila. Všechny firmy hledají své budoucí dodavatele na internetu, pokud nemáte dobrý web, ztrácíte tak konkurenční výhodu.

Tvorba www stránek je jen začátkem. Důležitý je pak marketing, protože pokud vás zákazník nenajde, je jasné, že nenakoupí. Pokud o online marketingu ještě neuvažujete, je čas začít. Dostat se na první pozice ve vyhledávání není otázka dnů, ale měsíců.

Pokud budete nabízet kvalitní produkt, budete mít kvalitní stránky a marketing, uvidíte, že i stávající zákazníci k vám změní přístup. Často se stává, že vám stránky nasdílí nebo vás i doporučí. Celkově je web sám o sobě cenově výhodná investice. Můžete oslovit neskutečné množství potenciálních zákazníků za velice krátkou dobu.

Tvorba www stránek nemusí znamenat jen to, že získáte nové zakázky a nové zákazníky. Je to i perfektní a zároveň velice důležitá prezentace vaší firmy. Z vizuálního vzhledu může zákazník vyčíst, jaká jste firma, jaké jsou vaše postoje a co jaké vyznáváte hodnoty. Pokud budete mít zastaralé stránky, které nejsou ani responzivní, může to pro klienta značit jediné. Neberete svoje podnikání vážně.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *