Jak na léčbu akné a čistou pleť?

Jak na léčbu akné a čistou pleť?

Akné je problémem, který trápí většinu mladých lidí, a to hlavně s ohledem na změny hormonů v jejich těle. Samozřejmě daný problém může mít i jiné příčiny, ale tyto jsou nejčastější. Logicky tak akné v pozdějším věku zcela odezní, ale přesto je dobré vědět, jak ho eliminovat, tedy léčit. Proto vám přinášíme hned několik tipů na to, jak se ho dobře, rychle a efektivně zbavit.

Základem je náš denní režim

Vliv na jeho vznik může mít i prostředí, ve kterém žijeme. Pokud je v něm mnoho smogu a prachu, je naše pokožka znečišťována. Stejně tak ale můžou mít vliv nečistoty na pokožce, které ucpávají naše póry. V daném ohledu bychom se tedy měli nejenom pohybovat v kvalitnějším prostředí, ale měli bychom zároveň dbát na dostatečnou hygienu a alespoň pravidelné oplachování naší pokožky čistou vodou.

S tímto souvisí také strava a nápoje. Kromě toho, že je třeba dostatečně pít, bychom do našeho jídelníčku měli zařadit také bylinné čaje a odvary. Hodí se máta, stejně jako se hodí třeba pampeliška a další byliny. Stejně tak prospěšný může být také kefír, který bychom měli při akné pravidelně pít.

Pomůže i lokální léčba

Tou jsou označovány hlavně postupy, kdy se snažíme zbavit se akné samy. Ty souvisí s pravidelnou hygienou pokožky, kdy jasně dominuje třeba takzvaný peeling, stejně jako pravidelné mytí. Základem je poté nanášení různých krémů a mastí, stejně jako roztoků, či jiný dostupný přístroj na léčbu akné. A to primárně na postižená místa, díky kterým akné může odeznít, nebo se alespoň eliminují příznaky, které jsou v některých případech natolik výrazné, že mohou zůstat na pokožce i drobné jizvy. I proto je dobré věnovat se lokální léčbě.

Pomůže i lékař nebo kosmetické studio

Ohledně dalších možností léčby už budeme muset za konkrétním lékařem, nebo jinou specializovanou osobou. Prvním a takzvaným neinvazivním zákrokem je laserová teorie. Ta je unikátní v tom, že při ní dochází hlavně ke stimulaci buněk. Ty se nejenom zkvalitňují, ale také se lépe množí a dojde i k lepší látkové výměně. Mimo to začnou buňky tvořit více kolagenu, který také zajistí to, že akné nebude tak četné a tedy ani tak výrazné.

Druhá metoda již invazivní je a spočívá v tom, že je využíváno injekcí s látkami, jako je brom nebo síra. Ty jsou vpichovány do spodních vrstev naší pokožky, kde začínají působit. Zde sice první dny doprovází drobné zhoršení, ale následně dojde k výraznému zlepšení vzhledu a tedy i stavu pokožky. Samozřejmě ani tuto metodu nezvládneme doma a tak musí pomoci lékař.

Ten může pomoci i v posledním případě, a to v takovém, kdy je akné skutečně velmi intenzivní a výrazné a bude tak kromě obvyklých metod nutné využít také konkrétní léky. Ty jsou předepisovány až ve výjimečných případech, ale také jsou známé jako jedna z forem léčby. Na aplikaci jsou samozřejmě jednodušší, jelikož stačí polykání tabletek.