Business


Proč si nechat udělat nové www stránky

Od doby, kdy firmy začaly působit na internetu a začaly zveřejňovat svoje weby uplynula již nějaká doba. Společnosti, které jsou moderní se smířily s tím, že je potřeba svou webovou prezentaci čas od času aktualizovat, jsou na tom mnohem lépe, než ty, kterým tato skutečnost stále uniká. Spousta firem tento aspekt stále zanedbává a nechává svou webovou prezentaci napospas zubu času. Je to z několika důvodů, buď nemají na nové stránky peníze, nevidí v tom prioritu nebo nevidí, že jsou stránky již staré a nemoderní.

Bohužel v České republice je počet takových firem opravdu velký a společnosti tím přicházejí o nové zákazníky a tím samozřejmě i o budoucí zisk. Je jasné, že v minulosti fungovaly a nepotřebovaly tvořit www stránky, ale v té době, a ne dnes. Na trh nastupuje nová generace, která již začala být ekonomicky aktivní, a dere se pomalu a jistě na výsluní. Mluvíme zde o generaci Y, což jsou děti narozené po roce 1990. Jsou to děti, které zažily ještě dobu bez internetu nebo sociálních sítí, ale zároveň jsou to děti, kterým byly postupně tyto vymoženosti představeny.

Internet se pro ně stal naprostou samozřejmostí a vnímají jej jako běžnou součást života. Vrátíme se ale k věci, tohle je přesně ten hlavní důvod, proč by měly firmy začít uvažovat o tvorbě nových webových stránek. Tato generace již nehledá v novinách, ale pouze na internetu. Když vás nenajde na první stránce, neexistujete pro ně. Když nenajdou na stránce kontakt nebo potřebné informace, už se nevrátí. Myslím si, že tohle je několik důvodů, proč je tvorba www stránek tak důležitá.

Výhody kvalitních www stránek

Nežijeme v době, ve které bylo slovo podnikatel sprosté slovo. Je tomu přesně naopak, žijeme v době, ve které je skoro každý podnikatel a díky tomu i velká konkurence. Prosadit se na trhu není vůbec jednoduché, a když chce být firma úspěšná, měla by využít všech marketingových nástrojů pro ni vhodných, aby se mezi konkurencí prosadila. Všechny firmy hledají své budoucí dodavatele na internetu, pokud nemáte dobrý web, ztrácíte tak konkurenční výhodu.

Tvorba www stránek je jen začátkem. Důležitý je pak marketing, protože pokud vás zákazník nenajde, je jasné, že nenakoupí. Pokud o online marketingu ještě neuvažujete, je čas začít. Dostat se na první pozice ve vyhledávání není otázka dnů, ale měsíců.

Pokud budete nabízet kvalitní produkt, budete mít kvalitní stránky a marketing, uvidíte, že i stávající zákazníci k vám změní přístup. Často se stává, že vám stránky nasdílí nebo vás i doporučí. Celkově je web sám o sobě cenově výhodná investice. Můžete oslovit neskutečné množství potenciálních zákazníků za velice krátkou dobu.

Tvorba www stránek nemusí znamenat jen to, že získáte nové zakázky a nové zákazníky. Je to i perfektní a zároveň velice důležitá prezentace vaší firmy. Z vizuálního vzhledu může zákazník vyčíst, jaká jste firma, jaké jsou vaše postoje a co jaké vyznáváte hodnoty. Pokud budete mít zastaralé stránky, které nejsou ani responzivní, může to pro klienta značit jediné. Neberete svoje podnikání vážně.

 


Jak najít finance na rozjezd podnikání?

Podnikatelský nápad může mít v dnešní době skutečně každý. Říká se totiž, že ten v podnikání vlastně nic neznamená, jelikož mnohem důležitější je jeho následná realizace. V daném směru jsou třeba hlavně peníze, a ne každý podnikatel je zvládá sehnat. V dnešním článku se tak podíváme na možnosti toho, jak svůj podnikatelský nápad nejlépe financovat.

Jednou z možností je investor

Ten je samozřejmě poptáván nejvíce, a to hlavně z toho důvodu, že rizika spojené se ztrátou peněz jdou plně na něho samotného. V daném směru tak můžeme říci, že podnikatel kromě času neztratí vůbec nic, zatímco o peníze přijde investor. Najít toho správného dnes nemusí být zase až tak složité, jelikož existuje mnoho podnikatelských klubů, stejně tak jako mnoho kontaktů, podobně jako firem, které v rámci svých aktivit poskytují právě kapitál na rozvoj zajímavých a často nadějných podnikatelských nápadů. Samotné vyjednávání už bývá individuální, ale s čím je třeba počítat, to je fakt, že investor bude chtít podíl ve firmě. A to samozřejmě po celou dobu, kdy bude daná firma podnikat.

Mezi stejnou skupinu, jako je investor, patří také takzvané FFF investice. Jedná se o počáteční písmena anglických slovíček, a to rodina, přátelé a „blázni“. Tento model je velmi úspěšný a oblíbený hlavně v USA, kde rodina velmi obětavě pomáhá v rozvoji podnikání v rámci rodinných byznysů. U nás tolik rozšířený není, jelikož zde máme nejenom nízké platy, ale málokdo chce nést riziko neúspěchu.

Pomoci může i půjčka

Další možností, jak získat peníze, může být půjčka. Ta je ideální ve chvíli, kdy si plánujete opravdu brzký rozjezd a tak budete mít dostatek financí na splátky. Výhoda této možnosti je samozřejmě zřejmá, a to taková, že v budoucnu nebudete muset platit jakékoliv podíly případným investorům, jelikož vše, co vyděláte, zůstane vám samotným. Negativem logicky může být nejenom riziko spojené s neúspěchem, kdy se zadlužíte, ale stejně tak může být rizikem i to, že budete platit vysoké úroky.

Tuto variantu je možné kombinovat třeba i s vlastními úsporami, které jsou také jednou z ideálních možností, jak rozjezd financovat. Riziko toho, že o ně přijdete, zde samozřejmě je, ale na druhou stranu se není třeba bát úroků, nebo snad toho, že se zadlužíte.

Nechte si nápad zaplatit

Velmi dobrou cestou poslední doby je i to, že se vám lidé na nápad složí. Známý je v tomto ohledu zahraniční projekt KickStarter, který už pomohl realizovat stovky podnikatelských nápadů. Lidé vám zkrátka dají peníze výměnou doslova za cokoliv – třeba produkt, který získají v budoucnu zdarma. Kromě podnikatelských nápadů jsou ale tímto způsobem financovány třeba i expedice různých nadšenců, kde odměnou není nic jiného, než třeba zprostředkované zážitky, které jsou natočeny kamerou a streamovány těm, kteří zaplatili. V Čechách je však tato možnost zatím poměrně v plenkách a tedy málo úspěšná.


Proč je online byznys na vzestupu?

Podnikání není jenom životním stylem, ale často je skutečnou nutností, pokud chceme vydělat peníze. V daném ohledu je jasné, že jsou desítky různých odvětví, ve kterých se jako začínající podnikatelé můžeme realizovat. Pokud je jedno, které jen pro start jako stvořené, potom je to oblasti online byznysu, který je několik posledních let na vzestupu. Pojďme se proto podívat, proč tomu tak je.

Stačí pár tisícovek v kapse

Tím hlavním důvodem je určitě to, že je tento segment trhu velmi dostupný, a to pro každého. Nejsou totiž nutné žádné nijak výrazně velké finanční vstupy, jelikož začít podnikat online zvládne opravdu každý. Často totiž stačí jenom pár tisícikorun v kapse. Samotná stránka a její vytvoření může stát několik stovek, stejně jako vlastní internetový obchod. Samotné marketingové kampaně jsou nastavovány tak, že platíte pouze za příchozího návštěvníka, a to v řádech jednotek korun. I to je v řadě jiných odvětví zcela nemyslitelné a tak je jasné, že se tímto směrem vydávají mnozí. Nehledě na to, že v rámci současné legislativy není problém studovat při studiu, nebo při zaměstnání, a to i bez vysokých finančních odvodů.

Lze podnikat v čemkoliv

Mnoho lidí si samozřejmě v rámci online podnikání představí nejčastěji provoz internetového obchodu. V tomto směru jsme jako Česká republika světovou velmocí. A to nejenom pro nízké ceny vstupu do tohoto odvětví, ale i proto, že jsou dodavatelé, kteří poskytují odběratelům kompletní servis z hlediska distribuce zboží. Jako majitelé eshopu tak nemusíte mít sklad, jelikož zboží odchází přímo ze skladu dodavatele, ale pod vaším jménem. Tato metoda, nazývaná jako dropshipping je dnes stále vyhledávanější. A není se čemu divit.

Stejně tak ale nemusíte zboží nutně prodávat, jelikož je možné třeba vlastnit web a vydělávat pouze na provizích z prodaného zboží určitého eshopu. Stejně tak lze pomocí vlastního webu třeba vydělávat na reklamě, nebo i na prodeji odkazů, popřípadě placených článků. Stačí, aby byl daný web zajímavý a hojně navštěvovaný a cesta k finanční nezávislosti je volná. I to je důvod, proč se jí vydat.

Podnikat lze odkudkoliv

Životní styl, který se k online podnikání přímo váže a který je v posledních letech skutečným hitem, to je takzvané digitální nomádství. Jedná se o podnikatele, kteří realizují byznys právě online a tak jim stačí jediné – kvalitní notebook. A tak mohou bez jakéhokoliv omezení cestovat třeba po celém světě, jelikož jediné co jim k práci stačí, je právě jejich počítač a logicky také připojení k internetu. Ideální pro mladé lidi, kteří chtějí nejenom vydělávat, ale i cestovat. Stejně tak samozřejmě není problém řídit svůj byznys z jakékoliv země, ačkoliv se odehrává ve zcela jiné. Příkladem může být i web zaměřený na klienty z USA, který však řídíme z našeho domova, tedy z České republiky. I to samozřejmě není jakýkoliv problém.